Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 2
· Najnowszy użytkownik: unipu2009

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ocena powstania warszawskiego i dekady Gierka

Polecam nowy "Minął Tydzień" na kanale YT "Myśli Polskiej". Tym razem bez udziału kol. Mateusza Piskorskiego, ale staramy się to zrekompensować w trójkę podnosząc bardzo ważne tematy rocznicowe, jak ocena powstania warszawskiego i dekady Edwarda Gierka (29 lipca - dwudziestolecie śmierci). I kilka innych spraw, jak zwykle. Zapraszam!

Miejsce w szeregu

Obserwujemy istną huśtawkę nastrojów po stronie koalicji rządzącej w Polsce. Najpierw, zupełnie niespodziewanie, przykrywając propagandowo wyrok TSUE uderzający w Izbę Dyscyplinarną SN, czyli w element pseudoreformy wymiaru sprawiedliwości PiS, kłopoty z tzw. ustawą Anty-TVN, czy z żydowskim mieniem bezspadkowym, naczelnik Jarosław Kaczyński ogłosił w jedyny w swoim rodzaju sposób zakup 250 czołgów amerykańskich Abrams w najnowszej specyfikacji M1A2 SEPv3. Warto przytoczyć słowa JK: "To są czołgi supernowoczesne, które są w stanie dokonywać różnego rodzaju manewrów, a także prowadzić walkę, w tym prowadzić ogień, z ogromną precyzją, ogromną skutecznością". Cóż, pomnijmy, że sąd laika, gdy mówi o dziele - o dziele mówi mało, zaś o laiku wiele. To samo można powiedzieć o ministrze obrony Mariuszu Błaszczaku, który pochwalił się pomysłem wykorzystania owych czołgów. Okazało się, że ustawi je na skraju Bramy Smoleńskiej, gdzie nie ma rzek do forsowania. Jeżeli spojrzymy na mapę, to okaże się, że Błaszczak musiałby ustawiać Abramsy na terenie co najmniej Białorusi. No, to chyba dopiero po zaimportowaniu demokracji na Białoruś. Nie należy sądzić, że na podobną ekstrawagancję zgodzi się Aleksander Łukaszenka. Błaszczak może ma wszakże tajną obietnicę od Ciechanowskiej, jednakże chciałbym zauważyć, że tuż za Bramą Smoleńska w naszym kierunku jest niesławnej pamięci (dla tych, co szli na Moskwę) rzeka Berezyna, przy przeprawianiu się przez którą utonęła znaczna część Wielkiej Armii Napoleona a przy tym jego nadzieje na hegemonię w Europie. No i jeszcze Niemen po drodze. Ale, ale, może Błaszczak będzie flankować Berezynę konnicą a nad Niemnem czekać już będą oddziały kosynierów (z tym będzie ciężko - gdzie ci chłopi w dzisiejszych czasach!) lub nawet drągalierów, wzorem chlubnych tradycji walki bez broni. W każdym razie, jak się czyta obu wybitnych znawców sztuki wojennej, to człowiek od razu czuje się bezpieczniejszy. Proza życia mówi niestety co innego. Abramsy nie są bynajmniej nowe. Amerykanie przestali je produkować w latach 90 XX wieku i wszystkie kolejne wersje i specyfikacje wprowadzane są na istniejących egzemplarzach, na których dokonuje się wymiany osprzętu. A nawet stanowiąca wydawać by się mogło bezwarunkowe wsparcie dla rządu Solidarność zakładów zbrojeniowych w Polsce jest głęboko zaniepokojona ich sytuacją po zakupie Abramsów i spodziewa się ostatecznego upadku branży. Faktem jest, że taki Bumar wciąż obraca się wokół T-72/PT-91, ale w końcu czy nie należy wszędzie skończyć z tym okropnym sowieckim dziedzictwem, panie naczelniku? Ciekawe jest również to, że amerykańska agencja DSCA zajmująca się obsługą tego typu kontraktów jak ten na Abramsy, do dzisiaj nic nie wspomina o tym na swojej stronie internetowej.


Czytaj całość...

Prawdziwy koniec naszej cywilizacji

Chronologicznie rzecz ujmując, żyjemy w erze postchrześcijańskiej. Jednak, jeżeli przyjrzymy się bliżej zachodniemu światu, do którego należymy i którego pragniemy być docenianą częścią, to pojęcie „świat postchrześcijański” już do Zachodu nie pasuje. Postchrześcijański Zachód, e ścisłym tego słowa znaczeniu, to był okres od lat 60-tych do końca XX wieku. Był to czas ogromnych przemian obyczajowo-kulturowych, które jednak współistniały z dawnymi pryncypiami, wartościami Zachodu jako świata chrześcijańskiego, tj. świata, w którym, pomimo różnic dzielących wyznania, to właśnie zasady chrześcijaństwa były punktem odniesienia i w mniejszym ale raczej większym stopniu stanowiły kręgosłup tego świata. Zło, rozumiane przede wszystkim jako zaprzeczenie chrześcijańskich wartości było łatwe do nazwania, i powszechnie potępiane.

W świecie postchrześcijańskim to się zmieniło, z tradycyjnymi wartościami zaczęły rywalizować, jako równouprawnione takie postulaty, które do tej pory nie były dopuszczane do dyskusji jako równorzędne z chrześcijańskimi, a ich wymiar praktyczny stanowił raczej mroczny margines życia. To się skończyło wraz z końcem XX wieku. Postulaty często wprost antychrześcijańskie zdominowały dyskusję a potem legislację państw Zachodu, z której powoli usuwano prawa oparte na wartościach chrześcijańskich i zastępowano nowymi. O ile jednak wcześniej rewolucja odbywała się w ramach nakreślonych przez świat chrześcijański, czyli przede wszystkim w ramach rodziny, małżeństwa (pigułka antykoncepcyjna, prawo do aborcji), o tyle na początku XXI wieku po zaledwie trzech dekadach od postawienia tematu w dyskusji publicznej, uderzono w samą istotę cywilizacji Zachodu w postaci właśnie rodziny, poprzez gwałtowną propagandę na rzecz homoseksualizmu, gwarantowanie i ochronę jego praw w ustawodawstwie, kończąc na prawnym usankcjonowaniu tzw. małżeństw jednopłciowych. Stało się to na początku nowego stulecia, od tego czasu doznało ogromnego rozwoju i jest moim zdaniem uzasadnione mówienie w tym momencie o narodzinach epoki antychrześcijańskiej na Zachodzie.


Czytaj całość...

Biden-Merkel o NS2 i Abramsy

Kolejny "Minął tydzień" na kanale YT "Myśli Polskiej". Dyskusja o porozumieniu USA-Niemcy w sprawie Nord Stream 2 oraz o planowanym przez PiS zakupie czołgów Abrams.

Putin o Ukrainie. Czy Polexit jest możliwy?

Polecam naszą najnowszą dyskusję na kanale TV "Myśli Polskiej". Tym razem bez kol. Przemka Piasty. Bardzo ciekawe tematy - dokument Putina o historii Rusi i narodów ruskich, ponadto, ile jest prawdy w propagandzie o Polexicie i ciekawostki wykopane z internetu na koniec.

Linki do wystąpienia Putina:
Wersja rosyjska - Link
Wersja angielska - Link
Wersja polska (w tł. Mateusza!) - Link

Osamotniona Polska

Polecamy Kanał TV "Myśli Polskiej" na You Tube. Najnowszy odcinek programu "Minął Tydzień" nt. błędów, bezradności i bezcelowości polityki zagranicznej Polski oraz m.in. o skandalicznym ataku ministra spraw zagranicznych Izraela i wsparcia dla tej postawy ze strony USA.
Wygenerowano w sekund: 0.04
4,004 unikalne wizyty